Ahmet Baydar

1967 Yılında Konya’da doğan ABK Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet BAYDAR; İlk, orta ve lise öğrenimini Konya’da tamamladıktan sonra 1993 yılında Anadolu Üniversitesi İşletme fakültesinden mezun oldu. Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik anabilim dalında ve Yönetim Organizasyon bilim dalında master programını tamamladı. İş hayatına ilişkin pek çok eğitim ve seminerlere katılarak bilgi ve deneyimini artırdı. Halen aynı fakültede akademik kariyerine, doktora programı ile devam etmektedir.

Profesyonel anlamda iş hayatına 1990 yılında; Dış Ticaret, Gıda, Tavukçuluk ve Hammadde alım satımıyla başlamıştır. Profesyonel, hızlı düşünen, idealist, yenilikçi, risk alan, kendine güvenen,  liderlik özellikleriyle iş hayatında kısa zamanda önemli başarılara imza atmıştır.

1994 yılında ilk şubesini açtığı Özel İdeal Öğrenci Yurtlarını, hızlı bir gelişim süreci içerisine sokarak bu sektörün öncü ve Lider Kurumu haline getirmiştir. Şu anda faaliyet göstermekte olan dördü  Ankara’da; 11 kız ve 9 erkek, 20 öğrenci yurdu sahibi ve işletmecisidir. Konyalı İşadamları içerisinde , İdea Kültür sanat merkezini faaliyete geçirerek kültür-sanat ve sanatçıya destek konusunda bir ilke imza atmıştır. Ayrıca bu gün için kendisine bağlı ABK şirketler grubu içinde Yönetim Kurulu başkanlığını yaptığı değişik sektörlerde faaliyet gösteren kurum sayısını 10 çıkartmıştır.  

Ahmet BAYDAR; EBEN-TR’ da (Avrupa İş Ahlakı Örgütü) Yönetim Kurulu Üyesi ve aynı zamanda Konyaspor As başkandır.İdeal Gençlik ve Spor Kulübünün   başkanlığınıda yürütmektedir.

ahmet baydar

 

 Ahmet BAYDAR; Hızlı düşünen, çok okuyan,  sorgulayan, yardım sever kişilik özellikleriyle, çevresinde tanınıp sevilmesinin yanında, sosyal faaliyetlere katılımı ve katkıları nedeniyle Başbakanlığa bağlı kuruluşlar başta olmak üzere, pek çok resmi ve özel kurumca takdir ve teşekkür belgeleriyle ödüllendirilmiştir.

 

 İş ve sosyal yaşamında, çalışkan, dürüst, güvenilir, çağdaş ve atılımcı biri olarak tanınan evli ve iki  çocuk babası Ahmet BAYDAR’ın fotoğraf çekmek, tenis oynamak kayak yapmak öncelikli hobilerindendir.

Ahmet Baydar Haberleri

Ahmet Baydar'dan flaş delege açıklaması

http://www.anadoludabugun.com.tr/ahmet-baydar-dan-flas-delege-aciklamasi-57750/

Ahmet Baydar: "Süper Kupa Maçında Alınan Ceza Bizi Olumsuz Etkiledi"

https://www.haberler.com/ahmet-baydar-super-kupa-macinda-alinan-ceza-bizi-10872019-haberi/

Baydar: Son Haftaların Flaş Takımı Konyaspor'dur

https://www.haberler.com/baydar-son-haftalarin-flas-takimi-konyaspor-dur-10789792-haberi/

Ahmet Baydar: "Kazanmaktan başka alternatifimiz yok"

http://www.fanatik.com.tr/2018/03/13/ahmet-baydar-kazanmaktan-baska-alternatifimiz-yok-1357474/

ABK ŞİRKETLER GRUBU YÖNETİM KURULU BAŞKANI AHMET BAYDAR

http://www.metropoldergileri.com/?p=1201

Ahmet Baydar: 'Son haftaların flaş takımı Konyaspor'dur

https://www.sporx.com/ahmet-baydar-son-haftalarin-flas-takimi-konyaspordur-SXHBQ702600SXQ

Ahmet Baydar: “Kazanmaktan başka alternatifimiz yok”

http://www.yenimeram.com.tr/ahmet-baydar-kazanmaktan-baska-alternatifimiz-yok-285310.htm

Ahmet Baydar: "Konyaspor tehlikeli bölgeden uzaklaşacak"

http://www.futbolarena.com/atiker-konyaspor/ahmet-baydar-konyaspor-tehlikeli-bolgeden-uzaklasacak-345108h/