Abdüllatif Şener CHP Konya Milletvekili Adayı Oldu
639 TOPLAM İZLENME
21 Mayıs 2018 10:06

CHP’de 27. dönem milletvekili adayları belli olmaya başladı. CHP’nin Konya Milletvekili Adayı olarak Abdüllatif Şener’in, ilk sıradan aday gösterildiği iddia ediliyor.

CHP’de kesin listenin bu gece veya yarın sabah açıklanması bekleniyor. Ancak Abdüllatif Şener’in Konya’dan birinci sıra adayı gösterilmesi büyük ihtimalle kesinleşti.

ABDÜLLATİF ŞENER KİMDİR?
Abdüllatif Şener 26 Nisan 1954, Sivas doğumlu siyasetçidir. Aynı zamanda akademisyen, TBMM eski milletvekili, eski Başbakan Yardımcısı, Maliye eski Bakanı ve Türkiye Partisi’nin kurucusudur.

Abdüllatif Şener, 26 Nisan 1954’te, Ahzerat ve Bedirhan Şener’in oğlu olarak Sivas’ın Yıldızeli ilçesinin Emirler köyünde doğdu. 1977 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’ni bitirdi. Gazi Üniversitesi’nde doktora yaptı. Gazi Üniversitesi Bolu İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nde dekan yardımcısı oldu. Hacettepe Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Maliye Bölümü’nde öğretim üyeliği yaptı. Maliye Bakanlığı’nda Gelirler Kontrolörü olarak çalıştı.
Toplam Yorum Sayısı ( 0 )