1423 TOPLAM İZLENME
13 Mayıs 2019 8:43
HABER: AB HABER MERKEZİ

Türkiye'nin içinde bulunduğu ekonomik zorlukların nedeniyle zamlar peş peşe gelirken, kuruyemiş de fiyat artışlarından nasibini aldı.

Kuruyemiş fiyatlarının artmasından dolayı vatandaşlar kiloyla aldıkları kuruyemişleri artık 250 gram, 100 gram şeklinde almaya başladı. Konya’da kuruyemiş satışı yapan esnaf Muhammet Koca Ramazan’ın ve gün geçtikçe artan zamların  Konya’da kendisini oldukça hissettirdiğini, Ramazan’ın ilk 10 gününün kuruyemiş satışlarını durma noktasına getirdiğini ifade etti.

70 LİRADAN BAŞLAYIP 100 LİRAYI AŞAN FİYATLAR VAR

Muhammet Koca : "Sinek avlıyoruz desek yeridir. Ramazan'da kuruyemişten ziyade hurmaya olan talep arttı. Diğer kuruyemiş türlerinde ise fiyatı daha uygun olduğu için çekirdek ve leblebi daha fazla tüketiliyor. Antep fıstığı, kaju, badem, fındık gibi kuruyemişlerin fiyatları yüksek. 70 liradan başlayıp 100 lirayı aşan fiyatlar var bu grupta. Vatandaşlar kuruyemişi eskiden kiloyla alırken artık  gram hesabıyla alıyorlar” diyen Koca son olarak “Fiyatlarda geçen seneye göre artış var. Bu artış kuruyemiş satışlarımıza da ciddi anlamda yansıdı. Müşterilerimizden artan fiyatlara yoğun tepkiler alıyoruz” şeklinde açıklamalarda bulundu.

Toplam Yorum Sayısı ( 0 )