1644 TOPLAM İZLENME
26 Mayıs 2017 14:11
Konya Esentepe Koleji, öğrencileri ile birlikte hazırladığı müzik etkinliğinde bu yıl vefatının 18. yıl dönümünde Barış Mançoyu anma programı düzenledi. Süleyman Demirel Kültür Merkezinde gerçekleşen anma gecesine Barış Manço’nun eşi Lale Manço ve oğlu Batıkan Manço’da katıldı

 Konya Esentepe koleji tarafından düzenlenen etkinlikte milyonlarca kişinin gönlünde şarkılarıyla taht kuran Barış Manço vefatının 18. yılında anıldı. Süleyman Demirel Kültür Merkezinde gerçekleşen etkinlikte Esentepe Kolejindeki öğrenciler usta sanatçı Barış Manço’nun anısına koro eşliğinde şarkılarını seslendirdi. Anma gecesine davet edilen isimler arasında Barış Mançonun eşi Lale Manço ve oğlu Batıkan Mançodan yer aldı. Programına başlangıcında sahneye çıkan Manço ailesi Bu etkinliği düzenleyen Esentepe Kolejine teşekkür etti. Ardından Lale Manço ve Batıkan Mançoya anma gecesini simgeleyen plaketler verildi. Etkinlik öncesi Manço ailesi  Usta sanatçı Barış Mançonun vefatının 18. yıl dönümü olması nedeniyle basın mensuplarına röportaj verdi.

 “EKRANLARDA NASILSA EVDEDE ÖYLEYDİ”

Barış Mançonun vefatının vefatının 18. yıl dönümünde basın mensuplarına konuşan Batıkan Manço “ Babam televizyon ekranlarında nasıl keyifli ve esprili bir yaklaşımı varsa aynı şekilde evde de öyleydi. Çocukken en güzel zamanlarımız hafta sonu okul tatillerimizin olduğu zamanlardı. Çünkü bizlerin okulda olduğumuz gün oda albüm işleri ile meşgul oluyordu. Aynı gün izinli olunca Doğukan ve ben babamla keyifli bir gün geçiriyorduk” diyerek babasına olan özlemlerinin kaybettikleri ilk günkü gibi taze olduğunu belirtti.

 “ MÜKEMMEL BİR EŞTİ”

Hem iyi bir sanatçı hem de çok değerli bir eş olduğunu belirten Barış Mançonun eşi Lale Manço “ Barış evde olduğu zaman tam bir çekirdek aile oluyoruz. O evde olunca sanatçı özelliğini bir kenara bırakıp bir baba bir eş figürüne dönüşüyor. Eşi olarak Barış Mançoyu değerlendirecek olursam o sanatçı kimliğine ve popülerliğine rağmen gerçekten mütevazi bir kişiliği vardı. Bir insan olarak Barış Manço,hiçbir şekilde sanatçı kaprisi taşımayan, bir kişiliği vardı. Birbirimize hem ev işlerinde hem de iş hayatında ortak çalışmalar yaparak yardımlaşıp hayatı birlikte sırtladık. Barış Manço hem çocuklarına mükemmel bir baba, hem de bana karşı mükemmel bir eş olmuştu” dedi ( Berat Bayındır )

Toplam Yorum Sayısı ( 0 )