Selçuklu Kongre Merkezi'nde etkinlikler hız kesmiyor
1411 TOPLAM İZLENME
9 Nisan 2019 14:03
HABER: AB HABER MERKEZİ

Bir zihin yolculuğuna davet

Film, Vincent Van Gogh’un Arles’ teki son zamanlarını konu ediniyor. Ünlü ressamının hayatının ele alındığı filmde, Van Gogh’u William Dafoe canlandırıyor. Van Gogh’un hayatının bilinmeyenlerinin mercek altına alındığı yapımın yönetmen koltuğunda Julian Schnabel oturuyor. Senaryosunu yönetmen Schnabel ve Jean-Claude Carrière’nin birlikte kaleme aldığı biyografik yapımın oyuncu kadrosunda Oscar Isaac, Rupert Friend, Mads Mikkelsen gibi isimler yer alıyor.

Van Gogh: Sonsuzluğun Kapısında 19-20-24 Nisan 2019 Cuma-Cumartesi-Çarşamba saat 19:00’ da SKM Cep Sineması’ nda ilk defa sinema severlerle buluşacak.

Sevilen çocuk oyunu kuyudaki aslan çocuk izleyicileriyle buluşmaya devam ediyor!

Bir orman ve bu ormanı yuvası haline getirmiş tavşanlar, maymunlar, ayılar, ceylanlar ve daha niceleri. Ancak bu sevimli dostlarımız yuvalarında huzursuz eden bir şeyler var. Aslanın gücü, kurdun sinsiliği ve tilkinin zekâsı karşısında sevimli dostlarımız bir çıkış yolu aramaktadır. Bakalım dostlarımız yuvalarında aradıkları huzuru bulabilecekler mi?

Kuyudaki Aslan tiyatro oyunu 18 Nisan 2019, Perşembe ilk seansı 10:30 ikinci seansı 13:30’ da SKM Konya Oditoryum sahnesinde çocuk severleri ile buluşacak.

Hikâye bildiğimiz Don Kişot işte…

Miguel de Cervantes'in ölümsüz eserinden tiyatro sahnesine uyarlanan oyunun başrollerinde Don Kişot' a hayat veren Ozan Güven ve Sancho Panza karakterini canlandıran Günay Karacaoğlu yer almaktadır. Senor Quijano bir gün delirir ve silahtarı Sancho Panza’ yla maceradan maceraya koşar. Şarkılar, maskeler, kılık değiştirmeler, düellolar ve yel değirmenleri ile Don Kişot’ um Ben 25 Nisan 2019 Perşembe 20:30’ da seyirciye keyifli dakikalar yaşatacak.

Donald Churchill'in yazdığı ve Füsun Günersel' in dilimize çevirdiği "Hoşgeldin Boyacı" sahnede...

Erdal Özyağcılar ve kızı Zeynep Özyağcılar’ ın birlikte kurdukları Tiyatro Martı “Hoşgeldin Boyacı” oyunu ile seyirciye komedi tiyatrosu sunacak. Erdal Özyağcılar’ ın, Berna Laçin ve Gözde Çetiner ile birlikte sahnelediği oyunu Arif Akkaya yönetiyor.

Hoşgeldin Boyacı oyunu, varlıklı bir kadın olan Marcia’ ın (Berna Laçin) seyahatte olan eşinin odasını boyatma telaşı ile başlıyor. Yıllardır oyuncu olma arzusu ile yaşayan Walter (Erdal Özyağcılar) boya yapmak amaçlı geldiği Marcia’nın evinde ev sahibesinin büyük bir sırrını öğreniyor! Davetsiz misafir olarak Marcia’nın evine giren Jane (Gözde Çetiner) Marcia ile kocasının birlikte yasak aşk yaşadığını ve Marcia’yı bu aşkı kocasına söylemekle tehdit etmesiyle devam ediyor.

Oyuncu Berna Laçin ve Erdal Özyağcılar’ ın karşılıklı diyaloglarında komedi yoğunlaşırken; usta oyuncuların, içinde bulundukları çıkmaz komik bir hal alacak. İki perdelik oyun ilk dakikalarından başlayarak tiyatro seyircisine kahkaha garantisi vereceğini hissettiriyor. “Hoşgeldin Boyacı” içinde bol kahkaha ve sürprizleri ile 27 Nisan 2019 Cumartesi saat 20:30’ da sevenleriyle.

İki Usta Sanatçı Aynı Sahnede!

Türk halk müziğinin iki güçlü ismi Sabahat Akkiraz ve Erdal Erzincan, İki Usta Bir Muhabbet konseri ile 28 Nisan 2019Pazar 20.30 'da Selçuklu Kongre Merkezi'nde aynı sahneyi paylaşacaklar. İki usta sanatçı sesleri ile büyüleyecekleri bir konsere imza atacaklar.

 

Nasıl bir şey olurdu böylesi bir insanla yaşamak? 

17. yüzyılda yaşamış Fransız komedya yazarı Moliere’in ünlü eseri Cimri tam da bu soruya cevap aratıyor izleyenlerine. Büyük komedya yazarı Moliere, güldürücülüğünü kaybettirmeden ciddileştirdiği komedyasında birçok insanın iç ve dış yapısına bakıyor, garip rastlantılara tanık oluyoruz. Oyun ilk kez Moliere tarafından 1668 yılında yazılmış ve aynı yıl 1668 Palais Royal’ da oynamıştır.

Paradan başka hiçbir şeye değer vermeyen çok zengin olmasına rağmen hastalık derecesinde cimri bir adam olan Harpagon’ un davranışları komedi tarzında sergilenmiştir.

Harpagon’ un şahsında cimri bir adamın düştüğü gülünç durumlar, sergilediği tuhaf davranışlar ve bunlardan çıkarılacak derslerin konu alındığı Cimri 29-30 Nisan 2019 Pazartesi Salı saat 20:00’ da SKM Konya Oditoryum sahnesinde izleyicileriyle buluşmaya devam ediyor.

Toplam Yorum Sayısı ( 0 )