İzmir marşına küfür etmişti özrü kabahatinden büyük
1324 TOPLAM İZLENME
19 Mayıs 2017 16:27

İzmir marşına küfür etmişti özrü kabahatinden büyük

İzmir Marşı'na küfür ettiği için eleştiri oklarının hedefi olan oyuncu Ebubekir Öztürk, konuk olduğu canlı yayında "marşın önemini bilmiyordum" diyerek kendini savundu.Komedyen  Şafak Sezer'in filmlerinde canlandırdığı 'Ganyotçu' rolüyle ünlenen Ebubekir Öztürk'ün  İzmir Marşı'na hakaret içeren görüntülerin ortaya çıkması büyük yankı uyandırmıştı. Eleştiri oklarının hedefi olan Öztürk,  Beyaz TV ekranlarında konuk olduğu 'Söylemezsem Olmaz' programında çarpıcı değerlendirmelerde bulundu.

MARŞIN ÖNEMİNİ BİLMİYORMUŞ


Sözlerine '"Türk halkından özellikle İzmirli kardeşlerimden özür diliyorum" diyerek başlayan Öztürk,  İzmir Marşı'nın önemini bilmediğini söyledi. Yaşanan olayı etkiye-tepki olarak değerlendiren Öztürk,  Cumhurbaşkanı Erdoğan için "Aşığım, seviyorum" yorumunda bulundu.

"ÖZÜR DİLERİM AMA..."

örüntülerin ortaya çıkmasının ardından TRT'de yayınlanan 'Payitaht Abdülhamit' dizisinin kadrosundan çıkartılan Öztürk, "Bu talihsiz olay için özür diliyorum ama; 50 milyon insanı denize döktüğün zaman düşünce özgürlüğü, insanlara kuzu deyince düşünce özgürlüğü, Cumhurbaşkanımıza, hanımefendiye küfür edildiği zaman düşünce özgürlüğü ama ben bir cümle dağa taşa söyleyince bittik. Biz bu memlekette garibiz" ifadesini kullandı.

Toplam Yorum Sayısı ( 0 )