Şehit Uzman Çavuşun Annesi: Ben seni garibanlık içinde büyüttüm
2107 TOPLAM İZLENME
22 Ocak 2018 16:37

Batman Jandarma Komando Tabur Komutanlığı'na bağlı tim, dün Bitlis'in Hizan ilçesi İncirli köyü Giriziyaret Tepe mevkiinde, PKK'lı teröristlere karşı operasyon düzenlediği sırada, askerlerin üzerine çığ düştü. 5 asker şehit oldu, 12 asker de yaralandı. Şehit olan askerlerden 1 yıllık uzman çavuş Ali Taştepe'nin cenazesi dün gece yarası memleketi Ereğli'ye getirdi. Bugünde Ereğli Devlet Hastanesi morgundan alınan şehidin naaşı ilk olarak Çayhan Mahallesi'ndeki baba evine getirildi. Burada babası Çakır, annesi Gülten ve kardeşleri Aslıhan ve Kazım Taştepe, tabuta sarılıp vedalaştı. Alınan helalliğin ardından dini ve askeri törenin yapılacağı mahalle meydanına getirildi. 
Törene Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Konya Valisi Yakup Canbolat, Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, askerler, protokol üyeleri, ailesi, yakınları ve yaklaşık 3 bin kişi katıldı. 
'PAZARCILIK YAPARAK BÜYÜTTÜM'
Şehit annesi Gülten Taştepe, oğlunun tabutuna sarılıp gözyaşları içinde ağıt yaktı. Oğlunu zor şartlarda pazarcılık yaparak büyüttüğünü söyleyen anne Taştepe, Ben seni garibanlık içinde pazarlarda, soğukta sebze ve meyve satarken büyüttüm. dedi. 15 gün önce izne gelen oğlunun, kendisine kan verdiğini de söyleyen Taştepe, 15 gün önce bana hastaneye acil servise götürdün, bana kan verdin oğlum diye ağladı. 
Kız kardeşi Aslıhan Taştepe, ağabeyinin tabutunu öpüp, Biz seni böyle mi gönderdim. Niye böyle oldu deyip göz yaşlarına hakim olamadı. 
Şehidin cenazesi cenaze namazının ardından mahalle mezarlığına defnedildi.
Toplam Yorum Sayısı ( 0 )